מיני בר ויתרונותיו הבריאותיים

מיני בר | מעיינותלקטלוג מיני ברים >>

 

אין ספק כי הדיון העוסק באיכות מי השתייה בישראל ומתחדש מידי כמה שנים, משקף בעיה אמיתית וכואבת - איכותם ורמת בריאותם של מי השתייה בישראל אינן קבועות, והן משתנות מידי מספר שנים, בלי שיש לנו שליטה על כך. במקרים רבים, עד שלא מתפוצצת פרשה כלשהי, אנחנו אפילו איננו יודעים האמת מה מכילים מי השתייה שלנו (היזכרו בסיפור האחרון על ההפלרה, אם ברצונכם להתחלחל). ברור שנדרשים פתרונות שיאפשרו לנו לשלוט בתכולתם של המים אותם אנחנו שותים ומשתמשים בהם לבישול, ופתרונות כמו מיני בר מים ביתי או משרדי, הם פועל יוצא מכך. רכישת מיני בר אצל משווקים מורשים המתמחים בתחום טיהור והשבחת המים, כמו מעיינות, למשל, יכולה להבטיח כי תדעו בדיוק מה מכילים המים אותם אתם ומשפחתכם שותים.

מהו מיני בר ומדוע הוא חיוני בבתים ובמשרדים?

בניגוד לברזיות או לקולרים המשרדיים (אשר כבודם במקומם מונח, בעיקר בשל הערך החברתי שלהם כמקום מפגש במשרדים, במחנות צבאיים ובבתי ספר), מיני ברים מספקים מים קרים וחמים באיכות אחידה, וללא חשש מהסיכון למחלות המדבקות שמועברות על ידי שתייה משותפת מאותה פיית מים. המערכות המתקדמות אותן מכילים מיני ברים כאלה הן שונות ומגוונות, אבל מטרתן אחת - לספק מים טובים ובריאים יותר לדיירי הבית או לעובדים במשרד. אמנם, הפתרון, במהותו, יכול להשתנות, מבקבוקי מים ענקיים המסופקים על ידי חברה ועד שימוש במים מרשת המים הארצית המטוהרים ומשופרים בשיטת אוסמוזה הפוכה, אבל המטרה נשארת אותה המטרה.

במה מזוהמים המים שאנחנו שותים ישירות מהברז?

זיהום המים יכול להתרחש לא רק במקורות המים, אלא בכל אחד מהשלבים השונים אותם עוברים המים, מהרגע שהם עוזבים את המאגר העילי (כדוגמת הכנרת) או מאגר מי התהום שממנו הם מגיעים. כל נקודה לאורך הדרך יכולה לזהם אותם במזהמים כימיים (שמקורם בשפכים התעשייתיים או העירוניים, בחומרי הדישון וההדברה החקלאיים, במזבלות, בהפרשות בעלי חיים, בהכלרה וכד') או במזהמים מיקרוביאלים, שמקורם בחיידקים המגיעים ממקומות שונים אל מי השתייה ואשר נחשבים למסוכנים יותר מאחר ופעולתם מהירה יותר. מיני בר מאפשר לכם להימנע מהסיכונים הללו.